Sort by

elliesheller has logged 34 entries for films during June 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
This Changes Everything

This Changes Everything

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
XIVth Olympiad: The Glory of Sport

XIVth Olympiad: The Glory of Sport

1948
×
Read the review Edit this entry  
27
Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Janes

The Janes

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Reversing Roe

Reversing Roe

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Crimes of the Future

Crimes of the Future

1970
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Under the Banner of Heaven

Under the Banner of Heaven

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Party Monster

Party Monster

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
FRED 3: Camp Fred

FRED 3: Camp Fred

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Home

Home

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
13 Days in France

13 Days in France

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Stand Out: An LGBTQ+ Celebration

Stand Out: An LGBTQ+ Celebration

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Boy

The Boy

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Doors

The Doors

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pray Away

Pray Away

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Brood

The Brood

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Keep Sweet: Pray and Obey

Keep Sweet: Pray and Obey

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
The Staircase

The Staircase

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Stalker

Stalker

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
About Face: Supermodels Then and Now

About Face: Supermodels Then and Now

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Men

Men

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
LuLaRich

LuLaRich

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry