Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Barbie: A Fairy Secret

Barbie: A Fairy Secret

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Barbie: Princess Charm School

Barbie: Princess Charm School

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Cinderella Story: Once Upon a Song

A Cinderella Story: Once Upon a Song

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Beautiful Creatures

Beautiful Creatures

2013
×
Read the review Edit this entry  
14
The Host

The Host

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Beyond the Lights

Beyond the Lights

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
All Cheerleaders Die

All Cheerleaders Die

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Vampire Academy

Vampire Academy

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
Read the review Edit this entry  
14
The Girl King

The Girl King

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Justice League vs. Teen Titans

Justice League vs. Teen Titans

2016
×
Read the review Edit this entry  
14
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
Read the review Edit this entry  
14
Baywatch

Baywatch

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Teen Titans: The Judas Contract

Teen Titans: The Judas Contract

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Searching

Searching

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Postcards from London

Postcards from London

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Running for Grace

Running for Grace

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Selah and the Spades

Selah and the Spades

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kiss of the Rabbit God

Kiss of the Rabbit God

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Helter Skelter

Helter Skelter

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Let Me In

Let Me In

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
I Spit on Your Grave

I Spit on Your Grave

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Shining

The Shining

1980
×
Read the review Edit this entry  
14
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Carrie

Carrie

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Slaughterhouse Rulez

Slaughterhouse Rulez

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry