• Barbie and the Diamond Castle

    ★★★★

  • Mamma Mia!

    ★★★★

  • Barbie Mariposa

    ★★★½

  • Enchanted

    ★★★★

  • Sydney White

    ★★★½

  • Barbie as the Island Princess

    ★★★★

  • Juno

    ★★★★

  • Bratz

    ★★★★

  • Hairspray

    ★★★

  • Sunshine

    ★★★½

  • Meet the Robinsons

    ★★★★½

  • John Tucker Must Die

    ★★★★

  • The Barbie Diaries

    ★★★½

  • She's the Man

    ★★★★

  • Aquamarine

    ★★★★

  • Barbie and the Magic of Pegasus 3-D

    ★★★★

  • Sky High

    ★★★★★

  • Hard Candy

    ★★★★★

  • The Life Aquatic with Steve Zissou

    ★★½

  • Barbie as The Princess & the Pauper

    ★★★★

  • Shark Tale

    ★★★★★

  • A Cinderella Story

    ★★★★

  • Sleepover

  • Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

    ★★★★

  • D.E.B.S.

    ★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★

  • Charlie's Angels: Full Throttle

    ★★★½

  • Carrie

    ★½

  • Cypher

  • Barbie as Rapunzel

    ★★★★

  • Get a Clue

    ★★★★

  • Scooby-Doo

    ★★★★

  • The Princess Diaries

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • Ginger Snaps

    ★★★★

  • Coyote Ugly

    ★★★★

  • Love & Basketball

    ★★★½

  • But I'm a Cheerleader

    ★★★★

  • Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

    ★★★★★

  • Drop Dead Gorgeous

    ★★★½

  • Halloweentown

    ★★★★★

  • Beloved

    ★★★½

  • Scream 2

    ★★★½

  • Cinderella

    ★★★★★

  • Romy and Michele's High School Reunion

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Romeo + Juliet

    ★★★★

  • The Craft

    ★★★★

  • The Joy Luck Club

    ★★★★

  • Hocus Pocus

    ★★★★★

  • Dead Poets Society

    ★★★★

  • The Lost Boys

    ★★★

  • The Shining

  • Friday the 13th

    ★★★½

  • Carrie

    ★★★★★

  • The Last House on the Left

    ★★