• Godzilla vs. Kong

    ½

  • Greenland

    ★★½

  • Force of Nature

    ½

  • You Should Have Left

    ½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • Jimmy O. Yang: Good Deal

    ★★

  • Spenser Confidential

  • The Invisible Man

    ½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Spree

    ½

  • 1917

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ½

  • Richard Jewell

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Bad Education

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★★½

  • Crawl

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

  • Us

    ★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • Overlord

    ½

  • Halloween

    ★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Tag

    ★★½

  • Under the Silver Lake

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • Climax

    ★★★★★

  • Game Over, Man!

  • Game Night

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • American Animals

  • Phantom Thread

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ½

  • Catcalls

    ½

  • Daddy's Home 2

  • WHAT DID JACK DO?

  • Creep 2

    ★★★★

  • Tigers Are Not Afraid

    ★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★

  • Mom and Dad

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★★

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★★★

  • Hostiles

    ★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Wind River

    ★★★★½

  • Patriots Day

    ★★★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★½

  • Moonlight

  • La La Land

    ★★★★★

  • War Dogs

    ★★★★

  • Blood Father

    ★★★★

  • Hell or High Water

    ★★★½

  • The Nice Guys

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Train to Busan

  • The Hateful Eight

    ★★★★★