el ✧ has logged 16 entries for films during May 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Robin Hood: Men in Tights

Robin Hood: Men in Tights

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Up

Up

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Snatch

Snatch

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Boy in the Striped Pyjamas

The Boy in the Striped Pyjamas

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Legend

Legend

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

2004
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry