• Charlie's Angels

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Midway

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Addams Family

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Imbued Life

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Hellboy

    ★★½

  • Zombies

  • Shazam!

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • Glass

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Vice

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • Creed II

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • The Grinch

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Pip

  • Auntie Edna

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Venom

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Overlord

    ★★★

  • Green Book

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★