Sort by

elmorales has logged 58 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
#Horror

#Horror

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Antlers

Antlers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Birdemic 2: The Resurrection

Birdemic 2: The Resurrection

2013
×
Read the review Edit this entry  
27
The Purge

The Purge

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Woman in Black

The Woman in Black

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Possession

Possession

1981
×
Read the review Edit this entry  
23
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bones

Bones

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Blade

Blade

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bride of Frankenstein

Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wall Engravings

Wall Engravings

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Howling

The Howling

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Funhouse

The Funhouse

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
My Super Psycho Sweet 16

My Super Psycho Sweet 16

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Mustang

Mustang

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Mummy

The Mummy

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry