Sort by

eltomi has logged 17 entries for films during June 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Live Flesh

Live Flesh

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
High Heels

High Heels

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Wrath of God

The Wrath of God

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Arrested Development Documentary Project

The Arrested Development Documentary Project

2013
×
Read the review Edit this entry  
21
What Have I Done to Deserve This?

What Have I Done to Deserve This?

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Volver

Volver

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bo Burnham: The Inside Outtakes

Bo Burnham: The Inside Outtakes

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry