Sort by

elucid has logged 17 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Angela's Christmas

Angela's Christmas

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Elf

Elf

2003
×
★★
Edit this entry  
25
The Nun

The Nun

2018
×
½
Edit this entry  
24
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★½
Edit this entry  
14
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★½
Edit this entry  
11
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Edit this entry  
11
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fred Claus

Fred Claus

2007
×
★½
Edit this entry  
05
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry