Brian has logged 78 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Noelle

Noelle

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
★★★
Edit this entry  
28
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Barry Munday

Barry Munday

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rocky

Rocky

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Aquaman

Aquaman

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Collateral

Collateral

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Collateral

Collateral

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Return to Me

Return to Me

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Suspiria

Suspiria

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Get Smart

Get Smart

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Deadwood: The Movie

Deadwood: The Movie

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wine Country

Wine Country

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
05
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Unknown Girl

The Unknown Girl

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ernest & Celestine

Ernest & Celestine

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry