• green

  • What Pretending to Be Crazy Looks Like

  • French Water

  • i just wanna love you

    ★★★★

  • PXE

  • i am doll parts

  • TWICE in Wonderland

  • The Scary of Sixty-First

  • Uncanny Valley

  • Wrath of Jodi

  • it's easy

  • Long Toast

  • FILM : KAI

  • Le Fantôme des Arcades

  • Puparia

    ★★★

  • 2020

  • October Rumbles

    ★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • beta sessions (holophrasis.exe)

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • Des

  • Nomadland

    ★½

  • Jennifer's Solution

  • I'm Thinking of Ending Things

  • BEYOND LIVE - TWICE : World In A Day

    ★★★★★

  • The Stunt Double

    ½

  • There's Something About Casey...

  • SuperE

  • Coming Out

  • Lily Chan & The Doom Girls

    ★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★½

  • Unsettling Scenes

  • TWICE WORLD TOUR 2019 'TWICELIGHTS' IN SEOUL

    ★★★★★

  • TWICE: Seize The Light

  • TFW No GF

    ★★

  • Waiting

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Standing Forward Full

    ★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★½

  • Little Women

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★

  • K-12

    ½

  • Tell Me Who I Am

    ★★½

  • Nimic

  • Goblin

  • Midsommar

    ½

  • TWICE 2ND TOUR -TWICELAND ZONE 2:Fantasy Park

    ★★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Ma

    ★★½

  • L'Observateur

  • Parasite

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★½

  • Yesterday

    ★½

  • Red Shift

  • Mr. Pregnant

  • Us

    ★★

  • Booksmart

    ½

  • Fyre

    ★★

  • The Case of Chris Watts

  • Twiceland

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★½

  • Maniac

  • In Fabric

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★½

  • Greta

    ★★

  • Fahrenheit 11/9

    ★½

  • Suspiria

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★

  • The Favourite

    ★★½

  • First Man

    ★★½

  • Skin

    ½