Sort by
  • Beau Is Afraid

    ★★★★½

  • Air

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★★

  • You Hurt My Feelings

    ★★★½

  • A Thousand and One

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★

  • M3GAN

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★½

  • Smile

    ★★★★½

  • The Greatest Beer Run Ever

    ★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★½

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • The Woman King

    ★★★½

  • The Eternal Daughter

    ★★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Women Talking

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★★

  • White Noise

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★

  • Fall

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Showing Up

    ★★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Return to Seoul

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

  • RRR

    ★★★★★

  • Incantation

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • Scream

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Drowning in Potential

    ★★★★

  • Single All the Way

    ★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Trolls Holiday in Harmony

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Clifford the Big Red Dog

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★★

  • Red Notice

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Black Phone

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Spencer

    ★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★½