Sort by
  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★½

  • Red, White & Royal Blue

    ★★

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • Nimona

    ★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★★

  • Strange Way of Life

    ★★★½

  • The Little Mermaid

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • National Theatre Live: Good

    ★★★★

  • Beau Is Afraid

    ½

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★½

  • Air

    ★★★

  • Joy Ride

    ★★½

  • Bottoms

    ★★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★

  • Reality

    ★★★

  • Passages

    ★★★★

  • Rye Lane

    ★★★★

  • Scrapper

    ★★★★

  • Theater Camp

    ★★★½

  • Past Lives

    ★★★★

  • Polite Society

    ★★★

  • Babylon

    ★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Something from Tiffany's

    ★★

  • Suzume

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • National Theatre Live: Jack Absolute Flies Again

    ★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★½

  • Do Revenge

    ★★★½

  • Wendell & Wild

    ★★★★

  • What's Love Got to Do with It?

    ★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • The Tunnel to Summer, the Exit of Goodbyes

    ★★★

  • See How They Run

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • Pearl

    ★★★

  • The Fence

    ★★★

  • Women Talking

    ★★★★

  • Lady Chatterley's Lover

    ★★★

  • Bones and All

    ★★★★★

  • The Wonder

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★★

  • White Noise

    ★★★

  • Look Both Ways

    ★★★

  • Not Okay

    ★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★

  • Persuasion

    ½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Blind Willow, Sleeping Woman

    ★★★½

  • Fire Island

    ★★★½

  • Close

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★★

  • The Five Devils

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Sick of Myself

    ★★★★

  • Revoir Paris

    ★★★½

  • Smoking Causes Coughing

    ★★★

  • War Pony

    ★★★½