Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Firestarter

Firestarter

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
The Phantom of the Open

The Phantom of the Open

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Bubble

The Bubble

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Montana Story

Montana Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Infinite Storm

Infinite Storm

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Best Sellers

Best Sellers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Morbius

Morbius

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Cow

The Cow

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Spin Me Round

Spin Me Round

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ultrasound

Ultrasound

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Infinite Storm

Infinite Storm

2022
×
Read prior review Edit this entry  
06
Laura

Laura

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The House

The House

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Studio 666

Studio 666

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fabian: Going to the Dogs

Fabian: Going to the Dogs

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
I Want You Back

I Want You Back

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Kimi

Kimi

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Am I Ok?

Am I Ok?

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Last Flight Home

Last Flight Home

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lucy and Desi

Lucy and Desi

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Alice

Alice

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Living

Living

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Honk for Jesus. Save Your Soul.

Honk for Jesus. Save Your Soul.

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sharp Stick

Sharp Stick

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
You Won't Be Alone

You Won't Be Alone

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Happening

Happening

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Babysitter

Babysitter

2022
×
★★
Read the review Edit this entry