RSS feed for Eric

Eric has logged 34 entries for films rated ★★★ during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mark of the Vampire

Mark of the Vampire

1935
×
★★★
Edit this entry  
30
Strange Confession

Strange Confession

1945
×
★★★
Edit this entry  
29
The Mad Ghoul

The Mad Ghoul

1943
×
★★★
Edit this entry  
28
Trilogy of Terror

Trilogy of Terror

1975
×
★★★
Edit this entry  
28
Weird Woman

Weird Woman

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Last Performance

The Last Performance

1929
×
★★★
Edit this entry  
27
Bedlam

Bedlam

1946
×
★★★
Edit this entry  
26
The Comedy of Terrors

The Comedy of Terrors

1963
×
★★★
Edit this entry  
26
The Raven

The Raven

1963
×
★★★
Edit this entry  
26
Grip of the Strangler

Grip of the Strangler

1958
×
★★★
Edit this entry  
25
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★
Edit this entry  
25
The Vampire's Ghost

The Vampire's Ghost

1945
×
★★★
Edit this entry  
24
Dr. Phibes Rises Again

Dr. Phibes Rises Again

1972
×
★★★
Edit this entry  
22
Taste the Blood of Dracula

Taste the Blood of Dracula

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dracula: Prince of Darkness

Dracula: Prince of Darkness

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Devil Bat

The Devil Bat

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Venom

Venom

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Boogie Man Will Get You

The Boogie Man Will Get You

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Yotsuya Ghost Story Part 2

Yotsuya Ghost Story Part 2

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Yotsuya Ghost Story Part 1

Yotsuya Ghost Story Part 1

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Strange Love of Molly Louvain

The Strange Love of Molly Louvain

1932
×
★★★
Edit this entry  
15
Bordertown

Bordertown

1935
×
★★★
Edit this entry  
14
The Lost Patrol

The Lost Patrol

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Captured!

Captured!

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Eagle and the Hawk

The Eagle and the Hawk

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Loro

Loro

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hi, Nellie!

Hi, Nellie!

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Traitor

The Traitor

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Oh Mercy

Oh Mercy

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Zombi Child

Zombi Child

2019
×
★★★
Edit this entry