• Love Hard

    ★★

  • Hypnotic

    ★★

  • Night Teeth

    ★★½

  • Maid

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • There's Someone Inside Your House

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Help

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Prey

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Aftermath

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • Blood Red Sky

    ★★★½

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Till Death

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • The Tomorrow War

  • Awake

    ★★½

  • Cruella

    ★★½

  • The Woman in the Window

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Stowaway

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Fear of Rain

    ★½

  • Red Dot

    ★½

  • Wrong Turn

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Cadaver

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★

  • Sightless

    ★★½

  • The Swordsman

    ★★★½

  • Shadow in the Cloud

    ★★

  • Nomadland

    ★★½

  • The Swarm

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Unhinged

    ★★

  • #Alive

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Inheritance

    ★★

  • Sputnik

    ★★★½

  • The Occupant

    ★★★½

  • M.O.M. Mothers of Monsters

    ★★½

  • Misbehaviour

    ★★★

  • Mulan

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Spenser Confidential

  • Escape from Pretoria

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★½

  • Brahms: The Boy II

  • The Call of the Wild

    ★½

  • Lost Girls

    ½

  • Horse Girl

    ★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Spree

    ★★★★

  • His House

    ★★★½