• Awake

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • Oxygen

    ★★★

  • 22 vs. Earth

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Black Eagles

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • The Houseboat

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Age of Samurai: Battle for Japan

  • Khaite FW21

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Wish Dragon

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Pretend It's a City

  • Bobo the Monkey

  • Cops and Robbers

  • Death to 2020

  • News of the World

    ★★★

  • Burrow

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Education

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Call

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Two Distant Strangers

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Assassin's Creed Valhalla -The Hunt

  • Mank

    ★★★½

  • The Life Ahead

    ★★★½

  • Felix Lobrecht: Hype

  • The Natural Death of a Mouse

  • OPAL

  • Unity Call

  • Dark Matter

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Earwig and the Witch

    ★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★★½

  • Shithouse

    ★★★★

  • Clearwater

  • Soul

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Run

    ★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Night in Paradise

    ★★★½

  • Antebellum

    ★★★

  • All Together Now

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★½