Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
3 Idiots

3 Idiots

2009
×
★★★★
Edit this entry  
31
Lucky

Lucky

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
The Boy and the Beast

The Boy and the Beast

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
Adam's Apples

Adam's Apples

2005
×
★★★½
Edit this entry  
27
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Edit this entry  
26
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★
Edit this entry  
25
Bilby

Bilby

2018
×
Edit this entry  
24
The Comeback Trail

The Comeback Trail

2020
×
★★½
Edit this entry  
24
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Jaws

Jaws

1975
×
★★★½
Edit this entry  
22
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
First Cow

First Cow

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Like Someone in Love

Like Someone in Love

2012
×
★★★½
Edit this entry  
18
Primer

Primer

2004
×
★★½
Edit this entry  
17
F9

F9

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Pelican Blood

Pelican Blood

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Edit this entry  
10
Once

Once

2007
×
★★★½
Edit this entry  
10
False Positive

False Positive

2021
×
★½
Edit this entry  
08
Easy Virtue

Easy Virtue

1928
×
★★
Edit this entry  
07
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★½
Edit this entry  
06
Spring

Spring

2014
×
★★★½
Edit this entry  
05
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★½
Edit this entry  
04
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★½
Edit this entry  
03
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★
Edit this entry  
03
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★½
Edit this entry  
01
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★
Edit this entry  
30
Hope

Hope

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Cypher

Cypher

2002
×
★★★
Edit this entry  
27
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★★★★
Edit this entry  
26
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★
Edit this entry  
25
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★½
Edit this entry  
25
The 39 Steps

The 39 Steps

1935
×
★★★
Edit this entry  
24
Tag

Tag

2015
×
★★½
Edit this entry  
22
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Wadjda

Wadjda

2012
×
★★★
Edit this entry  
16
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Awake

Awake

2021
×
★★
Edit this entry  
12
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Edit this entry