• Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Mainstream

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Night in Paradise

    ★★★½

  • Antebellum

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • All Together Now

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Lucky

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★½

  • Made in Italy

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★½

  • Host

    ★★★½

  • Summerland

    ★★★★

  • Unhinged

    ★★½

  • Follow Me

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Irresistible

    ★★★

  • A Dog That Smokes Weed

  • A Whisker Away

    ★★★★

  • Twins in Paradise

  • If Anything Happens I Love You

  • Pretend That You Love Me

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The World to Come

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Out

  • Berzah

  • The Half of It

    ★★★½

  • Kapaemahu

  • Unorthodox

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • My Octopus Teacher

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ★★★½

  • Berlin Alexanderplatz

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Untitled Sequence of Gaps

  • Undine

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • The Photograph

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Fantasy Island

    ★½

  • Lamp Life

  • Horse Girl

    ★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Beasts Clawing at Straws

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • The Nest

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Wendy

    ★★½

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Miss Juneteenth

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • His House

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★½

  • Goldman v Silverman

  • Happy Old Year

    ★★★½