• Togo

    ★★★½

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Black Christmas

  • The Gentlemen

    ★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Time?

  • The Irishman: In Conversation

  • Man from Beirut

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Nichts Passiert

  • Forky Asks a Question: What Is a Friend?

  • Blue Story

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Money?

  • Klaus

    ★★★★

  • Better Days

    ★★★★½

  • Countdown

    ★★★

  • 21 Bridges

    ★★★½

  • I'm No Longer Here

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Catscape

  • Peter's To-Do List

  • Tall Girl

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • A Sun

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★½

  • The King

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • First Cow

    ★★★½

  • La Llorona

    ★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★

  • Waves

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Pelican Blood

    ★★★

  • Float

  • Hair Love

  • Black Sun

  • Brother

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★

  • The Lion King

    ★★★★½

  • Relativity

    ★★★½

  • Lara

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • A Portrait of the Movie Analyst as a young Man: Wolfgang M. Schmitt

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Ma

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Papicha

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Atlantics

    ★★★½

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • The Sun Is Also a Star

    ★★★

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★