emersonray has logged 14 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Out of Bounds

Out of Bounds

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lady from Shanghai

The Lady from Shanghai

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Return of the Living Dead III

Return of the Living Dead III

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Arkansas

Arkansas

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
American Gigolo

American Gigolo

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Man on a Swing

Man on a Swing

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Stalag 17

Stalag 17

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Out of the Past

Out of the Past

1947
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Walker

Walker

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry