mememily has logged 18 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Fauve

Fauve

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Of Fathers and Sons

Of Fathers and Sons

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Burning

Burning

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Wife

The Wife

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Vice

Vice

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Green Book

Green Book

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry