• Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

  • It Chapter Two

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

  • Rocketman

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Yesterday

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Circus of Books

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

  • Five Feet Apart

  • Good Boys

  • Get Duked!

    ★★★½

  • Knock Down the House

    ★★★★½

  • Fyre

    ★★★½

  • Dumplin'

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

  • Bohemian Rhapsody

  • mid90s

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Crazy Rich Asians

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Incredibles 2

  • Tag

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • The Kissing Booth

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Avengers: Infinity War

  • Bao

  • Black Panther

  • Maze Runner: The Death Cure

  • Pitch Perfect 3

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Ferdinand

  • Blue Planet II

  • Kingsman: The Golden Circle

  • I, Tonya

    ★★★½

  • It

  • Lady Bird

  • The Emoji Movie

  • Scales: Mermaids Are Real

  • Valerian and the City of a Thousand Planets