• Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Happy Diamonds

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★½

  • Allen v. Farrow

    ★★★½

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★½

  • Education

    ★★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Underground

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Small Axe

    ★★★★½

  • The Reagans

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Bruce Springsteen's Letter to You

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • Supernova

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Nadia, Butterfly

    ★★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The Human Voice

    ★★★

  • Tenet

    ★★

  • Parc à chats

  • The Rose Family

    ★★★½

  • The Stunt Double

    ★★

  • Black Is King

    ★★★½

  • Summer of 85

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★½

  • Normal People

    ★★★★

  • My Brother's Keeper

    ★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • The Rabbit Hunters

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Hillary

    ★★★★

  • The Weeknd: After Hours

    ★★★★

  • The Decline

    ★★★

  • Our Own

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Goddess of the Fireflies

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • My Salinger Year

    ★★★

  • Cayenne

    ★★★½

  • The Father

    ★★★½

  • Disclosure

    ★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★