Sort by

emilia has logged 11 entries for films during April 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
Read the review Edit this entry  
25
Lemonade

Lemonade

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Breathe

Breathe

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★
Read the review Edit this entry