• Beautiful Thing

    ★★★

  • Streetwise

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Let the Right One In

    ★★★★½

  • Crash

    ★★★

  • The Thing

    ★★★★

  • The Craft

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★

  • The Fly

    ★★★

  • Naked

    ★★★

  • The Gaze

    ★★★★

  • Withnail & I

    ★★★½

  • Cléo from 5 to 7

    ★★★★

  • Shallow Grave

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • Zola

    ★★★½

  • Meantime

    ★★★