• Napoleon Dynamite

    Napoleon Dynamite

    ★★★★★

    why don't you go eat a decroded piece of crap!!!

  • Babylon

    Babylon

    ★★½

  • The Truman Show

    The Truman Show

    ★★★★

    so crazy how his name is truman but nothing in his life is true, man...

  • EO

    EO

    ★★★★

    this movie taught me that donkeys really do say "hee haw" and also animal abuse is bad. and sometimes isabelle huppert is there too

  • The Social Network

    The Social Network

    ★★★★★

    whoops 😳 🙄 just broke  💥🔨 your 335-year-old 🗓️👴🏻 doorknob 🚪❌

  • New York: A Documentary Film

    New York: A Documentary Film

    ★★★★

    it's frickin skyscrapers i love new york

  • Fiddler on the Roof

    Fiddler on the Roof

    ★★★★½

    obviously tzeitel and motel are made for each other and the definition of true love but i think hodel is not interesting enough to end up with perchik. i think he would have been better off with chava and then hodel can get with the rabbi’s son like she wanted to in the first place. and fyedka can die i guess

  • Withnail & I

    Withnail & I

    ★★★★

    he told me you were in purgatory because he couldn’t love you..................................................................

  • Slacker

    Slacker

    ★★★½

    this one goes out to the blokes who do fuck all

  • I, Tonya

    I, Tonya

    ★★★★½

    it's always some fucking MAN who has to mess everything up!!!!!!!!!!!!

  • Punch-Drunk Love

    Punch-Drunk Love

    ★★½

    made me feel bad and not in a fun or interesting way

  • All the Beauty and the Bloodshed

    All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★½

    how different the world might have been if all those people had lived. how different the world is now because people like nan goldin have committed themselves to a life of empathy, of bearing witness, of making sure it all gets remembered.