emilianogil has logged 160 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Insidious

Insidious

2010
×
★★★
Edit this entry  
19
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★
Edit this entry  
09
Elvira I Will Give You My Life But I'm Using It

Elvira I Will Give You My Life But I'm Using It

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Get Married If You Can

Get Married If You Can

2014
×
★★½
Edit this entry  
28
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Home Again

Home Again

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Gifted

Gifted

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Bedazzled

Bedazzled

2000
×
★★★½
Edit this entry  
12
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Do It Like An Hombre

Do It Like An Hombre

2017
×
★★
Edit this entry  
11
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Death at a Funeral

Death at a Funeral

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Manifesto

Manifesto

2015
×
Read the review Edit this entry  
06
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★½
Edit this entry  
03
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★½
Edit this entry  
02
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★½
Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
El Especial de Alex Fernández, el Especial

El Especial de Alex Fernández, el Especial

2017
×
★★½
Edit this entry  
26
The Day I Met El Chapo: The Kate del Castillo Story

The Day I Met El Chapo: The Kate del Castillo Story

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Demi Lovato: Simply Complicated

Demi Lovato: Simply Complicated

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
De Panzazo

De Panzazo

2012
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
I Don't Know Whether to Slit My Wrists or Leave Them Long

I Don't Know Whether to Slit My Wrists or Leave Them Long

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
How to Be a Latin Lover

How to Be a Latin Lover

2017
×
★★
Edit this entry  
08
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
Vampires Suck

Vampires Suck

2010
×
★½
Edit this entry  
05
Meet the Spartans

Meet the Spartans

2008
×
Edit this entry  
29
Beatriz at Dinner

Beatriz at Dinner

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Baywatch

Baywatch

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★½
Edit this entry  
14
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
A la mala

A la mala

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
20
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry