Sort by

Emilio Miguel has logged 101 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mystic Pizza

Mystic Pizza

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Flipped

Flipped

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Waitress

Waitress

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Symbiopsychotaxiplasm: Take One

Symbiopsychotaxiplasm: Take One

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Maid

Maid

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Valor & Sacrifice

Valor & Sacrifice

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Boogie

Boogie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
A Dog's Will

A Dog's Will

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sol

Sol

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
See Me

See Me

×
Read the review Edit this entry  
11
The Pageant

The Pageant

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
That Piece of You

That Piece of You

×
Read the review Edit this entry  
09
Wolf in Dude's Clothing

Wolf in Dude's Clothing

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
The Following Year

The Following Year

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
The Killer in Cursed Water

The Killer in Cursed Water

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Hot Dog Steering Wheel

Hot Dog Steering Wheel

×
Read the review Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Ladder

The Ladder

×
Read the review Edit this entry  
09
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry