• The Dig

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★

  • Pieces of a Woman

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Summerland

    ★★★

  • Dating Amber

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Sylvie's Love

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Little Women

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hope Gap

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★

  • Wine Country

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • Saint Frances

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★½

  • Ham on Rye

    ★★

  • Ek Ladki Ko Dekha Toh Aisa Laga

    ★★★

  • Paddleton

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Dumplin'

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Vita & Virginia

    ★★

  • mid90s

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Tell It to the Bees

    ★½

  • Wild Rose

    ★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • They'll Love Me When I'm Dead

  • The Favourite

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★

  • Operation Finale

    ★★½

  • Roma

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Sharp Objects

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Cold War

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Dirty Computer

  • Duck Butter

    ★★

  • Wild Wild Country

    ★★★½

  • The Breaker Upperers

    ★★

  • Blockers

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Unsane

    ★★

  • The Heiresses

    ★★½

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Red Sparrow

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★½