Emily has logged 17 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Mur Murs

Mur Murs

1981
×
★★★★
Edit this entry  
24
Mildred Pierce

Mildred Pierce

1945
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Deadpool

Deadpool

2016
×
Edit this entry  
22
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Grey Gardens

Grey Gardens

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Howards End

Howards End

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★
Edit this entry  
08
The Lady Eve

The Lady Eve

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Big Sleep

The Big Sleep

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sunrise: A Song of Two Humans

Sunrise: A Song of Two Humans

1927
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
JFK

JFK

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Terms of Endearment

Terms of Endearment

1983
×
★★
Edit this entry