• Surviving 9/11

  • The French Dispatch

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Dating & New York

    ★★

  • Loki

    ★★★½

  • Time

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Friends: The Reunion

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Dig

    ★★

  • Pretend It's a City

  • Death to 2020

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • A California Christmas

    ½

  • Wild Mountain Thyme

    ½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★

  • Midnight at the Magnolia

  • Holidate

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Soul

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Monday

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★½

  • Love, Guaranteed

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Chemical Hearts

    ★★

  • Work It

    ★½

  • Black Is King

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • A Nice Girl Like You

    ½

  • Hamilton

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • 365 Days

    ½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Spree

  • Miss Americana

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Togo

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Kacey Musgraves Christmas Show

  • Frozen II

    ★★

  • Last Christmas

    ★★

  • Let It Snow

    ★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

    ½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Can You Keep a Secret?