emilychalk has logged 14 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Time

Time

2021
×
Edit this entry  
26
Leap Year

Leap Year

2010
×
Edit this entry  
22
Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

2019
×
Edit this entry  
21
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★½
Read the review Edit this entry