• Jungle Cruise

    ★★

  • Emma.

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Love Hard

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • After We Fell

    ½

  • Searching for Sugar Man

    ★★★★

  • The Umbrellas of Cherbourg

    ★★★½

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

  • Dating & New York

    ★★

  • Double Indemnity

    ★★★★½

  • The Apartment

    ★★★★★

  • Can You Keep a Secret?

  • Plus One

    ★★★