Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Where the Devil Roams

Where the Devil Roams

2023
×
★★½
Edit this entry  
03
It's a Wonderful Knife

It's a Wonderful Knife

2023
×
½
Edit this entry  
02
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★
Edit this entry  
01
May December

May December

2023
×
★★★★
Edit this entry  
29
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Hunt

The Hunt

2020
×
Edit this entry  
16
After the Dark

After the Dark

2013
×
★★
Edit this entry  
15
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Edit this entry  
14
When Evil Lurks

When Evil Lurks

2023
×
★★★½
Edit this entry  
09
3 Women

3 Women

1977
×
★★★½
Edit this entry  
06
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★½
Edit this entry  
02
Underwater

Underwater

2020
×
★★
Edit this entry  
02
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★
Edit this entry  
01
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★½
Edit this entry  
01
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★
Edit this entry  
31
Bud Abbott and Lou Costello Meet Frankenstein

Bud Abbott and Lou Costello Meet Frankenstein

1948
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★★
Edit this entry  
29
Green Room

Green Room

2015
×
★★½
Edit this entry  
27
Fair Play

Fair Play

2023
×
★★★
Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★½
Edit this entry  
26
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★½
Edit this entry  
22
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Edit this entry  
22
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★½
Edit this entry  
21
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★
Edit this entry  
16
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
Edit this entry  
14
The Nun II

The Nun II

2023
×
★½
Edit this entry  
14
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Edit this entry  
14
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★½
Edit this entry  
08
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★½
Edit this entry  
06
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Craft

The Craft

1996
×
★★½
Edit this entry  
05
Dracula

Dracula

1931
×
★★★
Edit this entry  
05
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Edit this entry  
05
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★½
Edit this entry  
04
The Nun

The Nun

2018
×
★½
Edit this entry  
01
The Bad Seed

The Bad Seed

1956
×
★★★½
Edit this entry  
29
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
Clue

Clue

1985
×
★★★
Edit this entry  
28
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

2006
×
★★★
Edit this entry