Sort by

emilygraye has logged 20 entries for films during September 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
Clue

Clue

1985
×
★★★
Edit this entry  
28
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

2006
×
★★★
Edit this entry  
26
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Dracula Has Risen from the Grave

Dracula Has Risen from the Grave

1968
×
★★
Edit this entry  
26
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★½
Edit this entry  
25
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★
Edit this entry  
25
Alien

Alien

1979
×
Edit this entry  
24
Frozen

Frozen

2010
×
Edit this entry  
23
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★½
Edit this entry  
15
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Edit this entry  
14
Game Night

Game Night

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
Joy Ride

Joy Ride

2023
×
★★★½
Edit this entry  
10
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Edit this entry  
07
M.F.A.

M.F.A.

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Funhouse

Funhouse

2019
×
★½
Edit this entry  
04
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★
Edit this entry  
01
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry