RSS feed for emily
  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • Dangerous Lies

    ★★

  • All the Bright Places

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Shirley

    ★★★½

  • Jumbo

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Other Lamb

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • The Lion King

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★

  • Swallow

    ★★★★★

  • Daddy Issues

  • The Silence

    ★★½

  • Five Feet Apart

    ★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Eerie

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • On the Basis of Sex

    ★★★★½

  • The Hug

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★½

  • The Hate U Give

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★½

  • Cam

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★½

  • Support the Girls

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Never Goin' Back

    ★★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★½

  • Skate Kitchen

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★½

  • Searching

    ★★★★★

  • Black Mirror: Metalhead

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: USS Callister

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Ketchup

  • The Ritual

    ★★★

  • It

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Emoji Movie

  • In a Heartbeat

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★