emily has logged 31 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Perfect Getaway

A Perfect Getaway

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Death of a Salesman

Death of a Salesman

1985
×
Read the review Edit this entry  
22
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Take Me to the River

Take Me to the River

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Acrimony

Acrimony

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Enemy

Enemy

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Half Nelson

Half Nelson

2006
×
★★★½
Edit this entry  
03
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Founder

The Founder

2016
×
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry