emily has logged 35 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Contagion

Contagion

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Alive

Alive

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★½
Edit this entry  
24
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
17 Again

17 Again

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Super Troopers

Super Troopers

2001
×
★★½
Edit this entry  
21
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Moon

Moon

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tag

Tag

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Nerve

Nerve

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry