RSS feed for emily
  • Long Shot

    Long Shot

    ★★★★

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    charlize theron as president would be too powerful

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

    no one:
    liz: that’s realizashun luv

  • Avengers: Endgame

    Avengers: Endgame

    ★★★★★

    and i- OOP

  • Avengers: Endgame

    Avengers: Endgame

    ★★★★★

    i feel emotionally drained

  • Scott Pilgrim vs. the World

    Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

    this was good i really liked the editing style bc it was kinda all over the place but in the best way. also there were tons of memorable lines

  • Teen Beach 2

    Teen Beach 2

    ★★★

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    can i fall into ross lynch’s arms and magically fall in love or

  • Short Term 12

    Short Term 12

    ★★★★½

    yeah maybe isaac newton invented calculus but brie larson invented acting at 23 years old

  • The Stanford Prison Experiment

    The Stanford Prison Experiment

    ★★★★

    i still cant believe rico from hannah montana was in this. and robbie shapiro???

  • Us

    Us

    ★★★★★

    yes I am reviewing this again just to appreciate the fact jordan peele named one of the boats "B'yacht'ch".
    thank you

  • Us

    Us

    ★★★★★

    Alexa play f**k the police

  • Captain Marvel

    Captain Marvel

    ★★★★★

    WAIT A MINUTE MR POSTMAN🗣🗣

  • Blue Valentine

    Blue Valentine

    ★★★★½

    i’m in love with ryan gosling and that is all goodnight