Sort by

emily has logged 22 entries for films during February 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
John Wick

John Wick

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sleepers

Sleepers

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Persona

Persona

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lion

Lion

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mommy

Mommy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Michael Bolton's Big, Sexy Valentine's Day Special

Michael Bolton's Big, Sexy Valentine's Day Special

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Woodsman

The Woodsman

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry