• Malcolm & Marie

    ★★

  • The Dig

    ★★★½

  • Operation Christmas Drop

  • Holidate

  • Rebecca

  • Hubie Halloween

    ½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★½

  • Tenet

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Onward

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★

  • Jumanji: The Next Level

  • 1917

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • Yesterday

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★½

  • Triple Frontier

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Romantic Comedy

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Instant Family

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Green Book

    ★★★

  • High Life

    ★★★

  • The Hate U Give

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★

  • The Meg

  • Ant-Man and the Wasp

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • Black Panther

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • The Greatest Showman

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Hitman's Bodyguard

  • A Bad Moms Christmas

  • Dunkirk

    ★★★

  • Good Time

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Filmworker

    ★★★½