• All Is Lost

    ★★★★

  • About Time

    ★★★★

  • We're the Millers

  • The Wolverine

  • Grown Ups 2

  • The World's End

  • This Is the End

  • The Purge

  • Now You See Me

  • The Hangover Part III

  • The Great Gatsby

    ★★★½

  • Iron Man 3

  • Oblivion

    ★★

  • Blackfish

    ★★★★

  • The Snowman and The Snowdog

  • Les Misérables

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

  • Nativity 2: Danger in the Manger!

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

  • Skyfall

  • Pitch Perfect

  • Silver Linings Playbook

  • The Perks of Being a Wallflower

  • The Act of Killing

    ★★★★

  • Beasts of the Southern Wild

    ★★

  • Ted

  • The Amazing Spider-Man

  • Snow White and the Huntsman

  • The Avengers

  • Safe

  • 21 Jump Street

  • The Hunger Games

  • Sinister

    ★★

  • The Woman in Black

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

  • The Adventures of Tintin

  • Hugo

  • 50/50

    ★★½

  • Contagion

    ★★★

  • EVA

  • The Inbetweeners Movie

  • Rise of the Planet of the Apes

  • Crazy, Stupid, Love.

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

  • Super 8

    ★½

  • The Hangover Part II

  • X-Men: First Class

  • Drive

  • Midnight in Paris

    ½

  • Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

  • Bridesmaids

  • Thor

  • Paul

  • Just Go with It

  • Chalet Girl

  • Pitch Black Heist

    ★★★½

  • Tangled

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

  • Burlesque

  • The Social Network

    ★★★★½

  • Insidious

  • It's Kind of a Funny Story

  • The King's Speech

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★

  • Inception

    ★★★★½

  • Grown Ups

  • The Twilight Saga: Eclipse

  • Toy Story 3

  • Iron Man 2

  • Alice in Wonderland

  • Shutter Island

    ★★★★½