• Psych 2: Lassie Come Home

    ★★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The Wrong Missy

    ★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★★

  • Saria

    ★★★★

  • Harriet

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Judy

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Hair Love

    ★★★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Daughter

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Maestro

    ★★★½

  • Memorable

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★½

  • Wine Country

    ★★★

  • Learning to Skateboard in a Warzone (If You're a Girl)

    ★★★★½

  • The Neighbors' Window

    ★★★

  • Walk Run Cha-Cha

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Missing Link

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Stuber

    ★★★★

  • For Sama

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Henrietta Bulkowski

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • St. Louis Superman

    ★★★★

  • Kim Possible

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Honeyland

    ★★★★

  • Knock Down the House

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Life Overtakes Me

    ★★★

  • American Factory

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Beats

    ★★★★

  • The Edge of Democracy

    ★★★½

  • Kitbull

    ★★★★★

  • Fyre

    ★★½

  • Fyre Fraud

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Vice

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★½

  • In the Absence

    ★★★★½