emilyward749 has logged 14 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hundred-Foot Journey

The Hundred-Foot Journey

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sisters

Sisters

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
17 Again

17 Again

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
La La Land

La La Land

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Grease

Grease

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry