• All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Cherry

    ★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • Animals on the Loose: A You vs. Wild Interactive Movie

  • The Little Things

    ★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Shawn Mendes: Live in Concert

  • Shawn Mendes: In Wonder

  • The Christmas Chronicles: Part Two

  • Come Play

    ★½

  • Holidate

  • Love and Monsters

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Flashback

    ★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Fatman

    ★½

  • Run

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Reaptown

    ½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★

  • The One and Only Ivan

    ★★½

  • Greenland

    ★★★

  • Ghosts of War

    ½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Becky

    ★★½

  • The High Note

    ★★★

  • Scoob!

    ★★

  • Love Wedding Repeat

  • Coffee & Kareem

    ★½

  • The Hunt

    ★★★½

  • Mulan

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½