emilyy_ has logged 11 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Princess Protection Program

Princess Protection Program

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
7500

7500

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Come Play

Come Play

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry