• Last Summer

    ★½

  • The Forever Purge

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Have You Ever Seen Fireflies?

    ★★½

  • Save Ralph

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • WandaVision

  • Stuck Apart

    ★★

  • Wonder Woman 1984

  • Love and Monsters

    ★★½

  • Batman: Death in the Family

  • Soul

    ★★½

  • Weasel

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • I Am The Sea

  • Ghosts

    ★★

  • One-Way to Tomorrow

    ★★★

  • The Way Back

    ★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Vendors' Meeting

    ★★

  • Sisters-In-Law at War

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • You Know Him

    ★★★½

  • The Way We Are

    ★★

  • Güzelliğin Portresi

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • Love, Spells and All That

    ★★½

  • You've Got Murder

    ★★★½

  • Comidark Films: The Getaway

    ★★½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Girl with No Mouth

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • The Mute

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★½

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Enes Batur Gerçek Kahraman

  • Aykut Enişte

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • La Belle Époque

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Fine Dying

    ★★½

  • Noah Land

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★½

  • Turkish Ice Cream

    ★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Hep Yek 3: Titrettin Beni…

    ★★

  • A Tale of Three Sisters

    ★★★★

  • The Names are Lost First

    ★★★

  • Operation Cicero

  • Wolf

    ★★★

  • One Love

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½

  • Müslüm

    ★★

  • Pip

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Fish Cracker

  • Aydede

    ★★★

  • Venom

  • The Pigeon Thieves

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★