emma has logged 42 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Iron Jawed Angels

Iron Jawed Angels

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Teen Titans: Trouble in Tokyo

Teen Titans: Trouble in Tokyo

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Switch

The Switch

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Teen Wolf Too

Teen Wolf Too

1987
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Swan Princess

The Swan Princess

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Juno

Juno

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Speech & Debate

Speech & Debate

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rent

Rent

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
So Undercover

So Undercover

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
No Reservations

No Reservations

2007
×
Read the review Edit this entry  
21
Step Sisters

Step Sisters

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry