Sort by
  • Boston Strangler

    ★★★

  • Scream VI

    ★★½

  • This Place Rules

    ★★★★

  • The Pale Blue Eye

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★

  • Emily

    ★★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • Pearl

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★★★

  • Big Time

    ★★★★

  • Broker

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Armageddon Time

    ★★★½

  • Under the Banner of Heaven

    ★★★

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Scream

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Spencer

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Tulsa: The Fire and the Forgotten

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Mare of Easttown

    ★★½

  • let me come in

    ★★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

  • Together Together

    ★★★½

  • Passing

    ★★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★

  • French Exit

    ★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • After We Collided

  • An American Pickle

    ★★

  • The Old Guard

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Hollywood

    ★★½

  • The Plot Against America

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Undine

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • The Pharmacist

    ★★★★½

  • Lost Girls

    ★★★★½

  • Sylvie's Love

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★½

  • Relic

    ★★★★